ערמונית - דר' שלום כץ
ערמונית -  דר' שלום כץ - אורולוג מומחה
טיפול בבעיות פרוסטטה ערמונית מוגדלת ללא פתיחת דופן הבטן

ניתוח פרוסטטה תופעות לוואי

ניתוח ערמונית עלול להוביל לבעיות שפיכה, בעיות זקפה, דלקות בדרכי שתן ואובדן זמני של שליטה בשלפוחית שתן (בריחת שתן). וכמו בכל פעולה - קיים סיכון של דימום שייתכן שיצריך עירוי דם. קטטר (צנטר) נדרש בדרך כלל לכמה ימים לאחר טיפול. במהלך זמן זה, ייתכנו התכווצויות בשלפוחית שתן כואבות. במקרים נדירים, ניתוח יכול לגרום להיצרות של השופכה ואי שליטה במתן שתן באופן קבוע.
 
ב ניתוח ערמונית בשיטה פתוחה קיים סיכון מוגבר לזיהומים באזור החתך, דימום רב הדורש עירוי דם במהלך הניתוח ו/או לאחריו ופגיעה בתפקוד המיני. זמן קטטר ממושך לאחר הניתוח - בין 5-7 ימים. 
 
ב ניתוח TURP אומנם אין חשש לזיהום באזור החתך כי הניתוח הינו בשיטה סגורה (כלומר כניסה דרך פתח קיים, צינור השתן) אבל קיים חשש להרעלת נוזלים שעלולה להוביל לפגיעה באיזון המלחים בגוף. זו הסיבה שניתוח TURP מוגבל לערמונית עד גודל בינוני שזמן הניתוח לא יעלה על כשעה. זמן הקטטר הוא בין 2-3 ימים.
שיטת האידוי המשולבת המבוצעת ע"י ד"ר שלום כץ, מאפשרת להמנע מתופעות הלוואי המצויינות לעיל

יתרון שיטת האידוי על פני שיטות אחרות הוא שכדורית האידוי אוטמת את כלי הדם הנמצאים בבלוטת הערמונית ובכך מונעת משני דברים לקרות:
  • מניעת דימום במהלך הטיפול ולאחריו. מחקרים מצביעים על כך שמטופלים שעברו טיפול בערמונית מוגדלת בשיטת האידוי לא נזקקו לעירויי דם. כמו כן זמן האשפוז מתקצר ל-24 שעות בלבד.
  • מניעת ספיגת נוזלים. בניתוחים סגורים, מוחדרים נוזלים במהלך הטיפול עצמו כדי לבצע שטיפות של חלקי הבלוטה שנכרתו. חלק מהנוזל נספג דרך כלי הדם החשופים ולכן נמנעים מלטפל בערמוניות גדולות. שיטת האידוי מונעת את ספיגת הנוזלים ובכך מאפשרת טיפול בטוח יותר ומניעת סכנה של הרעלת נוזלים (" סינדרום TUR " ) ולכן ניתן לטפל בכל גודל של ערמונית ללא סיכון.

למידע מורחב אודות שיטת האידוי המשולבת לחץ כאן

השפעה נפוצה לאחר ניתוח ערמונית היא שפיכה אחורית ("אורגזמה יבשה" ) – מצב שבו הזרע נשפך אחורה לתוך שלפוחית השתן ויוצא עם מתן השתן לאחר מכן. שפיכה אחורית אינה מזיקה ובדרך כלל אינו משפיעה על התחושה של אורגזמה במהלך קיום יחסי המין. תופעה זו משפיעה על הפוריות, אבל אפילו אנשים שלא רוצים להביא ילדים לעולם בעתיד עשויים להיות מודאגים בנוגע לניתוח ערמונית מבחינת ההשפעה שיכולה להיות על חיי המין שלהם וחוששים לפתח בעיות זקפה לאחר מכן.
 
מחקרים מראים כי רק לעתים נדירות ניתוח מוביל לבעיות זקפה באופן קבוע.
 
חשוב לדעת ! כי מהירות התאוששות מניתוח תלויה במצב הבריאותי לפני הניתוח

בדיקת ערמונית מוגדלת פרוסטטה
 

רוצה עכשיו לדבר עם נציגה?
חייג 03-6477999 מכל טלפון. מענה אנושי 24 שעות ביממה

ד"ר שלום כץ - רפואה אישית
טלפון: 03-6477999
פקס: 03-6477995
כתובתנו: הנחושת 4 מגדלי אור רמת החיל, תל אביב.
בסמוך לבית החולים אסותא.
www.prostate.co.il