ערמונית - דר' שלום כץ
ערמונית -  דר' שלום כץ - אורולוג מומחה
טיפול בבעיות פרוסטטה ערמונית מוגדלת ללא פתיחת דופן הבטן

הסרת קטטר שתן קבוע ללא ניתוח

טיפול בערמונית מוגדלת - ללא הרדמה וללא אשפוז

שיטת חימום הערמונית (תרמותרפיה) מהווה פתרון לאותם גברים הנמצאים בסיכון ניתוחי גבוה ואינם יכולים לעבור ניתוח או טיפול בהרדמה. בדרך כלל נושאים קטטר קבוע עקב חסימה בדרכי השתן הנובעת מערמונית מוגדלת. שיטת החימום פותרת את הצורך בקטטר קבוע באמצעות טיפול חד פעמי !

אין מגבלה לגיל המטופל או לגודל הערמונית הניתנת לטיפול.
הטיפול בחימום מבוצע על ידי ד"ר שלום כץ במרפאתו תחת אלחוש מקומי בלבד (באמצעות משחה) ואינו מצריך אשפוז. תהליך החימום מתבצע כ-45 דקות ועם סיומו משתחררים הביתה וחוזרים לפעילות רגילה.

מהי שיטת חימום הערמונית?

קטטרהחדרת קטטר מיוחד דרך פתח קיים – צינורית השתן. הקטטר בעל 6 אלקטרודות טבעתיות מחומם באמצעות טכנולוגיה דו קוטבית (BIPOLAR) המאפשרת תשדורת של גלי רדיו (RF) ממוקדים לערמונית ומעבר חום אחיד לכל אזור הטיפול. החום גורם להרס רקמות הערמונית החוסמת (Coagulation Necrosis). שחרור החסימה הוא תהליך הדרגתי המתרחש במהלך שבועיים עד חודש לאחר הטיפול ולכן בזמן הזה עדיין נושאים קטטר קבוע (יש לזכור שרוב המטופלים היו עם קטטר לפני הטיפול). הטיפול בחימום לא גורם לתופעות לוואי.

יתרונות טכנולוגית גלי רדיו לחימום הערמונית:

  1. פיזור חום בטוח וצפוי מאפשר טיפול יעיל ומדויק יותר בהשוואה לטכנולוגיה של גלי מיקרוגל.
  2. למערכת קיימים 3 חיישני טמפרטורה שבאמצעותם מועבר מידע למערכת המחשב השולטת על אספקת האנרגיה הדו קוטבית.
  3. שליטה על אזור הטיפול המקבל חום. אפשרות שליטה על כמות הטבעות המקבלות חום בהתאם לגודל הערמונית המטופלת. יתרון המאפשר טיפול לכל גודל ערמונית.
  4. שליטה על מידת החום המועברת מאפשרת התאמה לפרופילי כאב ורגישות של כל מטופל באופן אישי. ובכך למקסם את נוחות הטיפול.
  5. טיפול חד פעמי המתבצע במרפאה
  6. אין צורך באשפוז.
  7. אין צורך בהרדמה.
ד"ר שלום כץ בעל ניסיון מעל 35 שנה בטיפולי חימום הערמונית. בשנות ה- 80 היה חבר בצוות פיתוח מכשיר המבוסס על טכנולוגית WIT (חימום באמצעות מים). מאז ועד היום הוא ממשיך לטפל בהצלחה במאות מקרים של גברים שנאלצו לחיות עם קטטר קבוע ובזכות הטיפול בחימום נגמלו מהקטטר. אחוזי הצלחה של גמילה מקטטר לאחר טיפול בודד במרפאתנו, הם 85%. חלקם נאלצים לעבור טיפול נוסף לאחר מס' חודשים כדי להגמל סופית מקטטר אחוזי הצלחה של גמילה לאחר טיפול נוסף הם 90%.
 

השימוש בקטטר קבוע מגביר את הסיכויים ללקות בדלקות וזיהומים ולכן ישנה חשיבות גדולה להפטר מהשימוש בו. האוכלוסיה הבוגרת בדרך כלל סובלת גם ממחלות רקע נוספות ולכן גמילה מהקטטר מאפשרת לשפר את איכות החיים ולהינות משנים רבות של מתן שתן באופן עצמאי ללא תלות בקטטר חיצוני.


חשוב לדעת ! לפני הטיפול יש צורך להפסיק נטילת תרופות מוגדי קרישה יום עד יומיים בלבד לפני הטיפול. ניתן לחזור לטיפול תרופתי מייד עם סיום הטיפול בחימום.

 

רוצה עכשיו לדבר עם נציגה?
חייג 03-6477999 מכל טלפון. מענה אנושי 24 שעות ביממה

ד"ר שלום כץ - רפואה אישית
טלפון: 03-6477999
פקס: 03-6477995
כתובתנו: הנחושת 4 מגדלי אור רמת החיל, תל אביב.
בסמוך לבית החולים אסותא.
www.prostate.co.il