דר' שלום כץ - אורולוג מומחה
ערמונית מוגדלת - פרוסטטה מוגדלת - טיפולים ללא חתך חיצוני
חיפוש באתר:

אידוי ערמונית מוגדלת ללא חתך חיצוני

שיטת האידוי מתאימה לכל גבר הסובל מהפרעות במתן השתן עקב ערמונית מוגדלת שפירה.
אין מגבלה לגיל המטופל או לגודל הערמונית שניתן לטפל בשיטה

למי מתאים אידוי ערמונית מוגדלת בשיטה המשולבת?

התופעות של ערמונית מוגדלת (פרוסטטה) משפיעות על איכות החיים בצורות שונות: קימה מרובה בלילה, הרגשה של חוסר התרוקנות קשיים בהטלת שתן וכיו"ב. את טיפול בשיטת האידוי המשולבת יש לשקול כשהתסמינים של ערמונית מוגדלת הופכים למטרד (תסמינים מתונים עד חמורים) ולאחר שטיפול תרופתי לא עוזר במידה הרצויה או שגורם לתופעות לוואי ולכן הופסק. וכמובן, כאשר הרופא המטפל ממליץ על ניתוח הסרת ערמונית.

אידוי ערמונית בשיטה המשולבת - יתרונות:

 • מתאימה לכל גודל ערמונית. גם מעל 100 גר'!
 • 24 שעות - ואתה בבית! (פחות -5% נשארים לילה נוסף)
 • הרדמה אזורית. ללא חתך חיצוני! וללא תפרים!
 • נמנע דימום במהלך ולאחר הטיפול. אין צורך בעירוי דם.
 • לא קיימת ספיגת נוזלים ולכן אין חשש מהרעלת נוזלים (TUR סינדרום)
 • מתאימה גם למטופלים הנוטלים מדללי דם (אספירין, קומדין, פלביקס)
 • קבלת תוצאות פתולוגיה לאחר הטיפול
 • התאוששות מהירה כמעט ללא כאבים
 • חזרה מהירה לפעילות רגילה (כשבוע ימים לאחר הטיפול)
 

אידוי ערמונית לטיפול בערמונית מוגדלת באמצעות השיטה המשולבת

מכשור מיוחד הכולל מקור אור, מצלמה וכדורית מתכת מוחדר לגוף דרך פתח קיים – צינורית השתן. המכשור זהה למכשור המשמש ל TURP  (כריתת ערמונית סגורה) בהבדל אחד – במקום לולאה חשמלית החותכת  את הרקמה, קיימת כדורית מתכת בקצה המבצעת אידוי של רקמת הערמונית העודפת.

דר' שלום כץ מנווט את המכשור, תוך צפייה באמצעות המצלמה אל עבר בלוטת הערמונית המוגדלת. עם התמקמות המכשור בערמונית, מועברת אנרגיה חשמלית באמצעות אלקטרודה במהירות אל כדורית האידוי במטרה לחמם את רקמת הערמונית. החום של הכדורית גורם לאידוי המים הנמצאים בבלוטה. בלוטת הערמונית מתייבשת ומתפוררת, ולמעשה כבר במהלך הטיפול עצמו נפלטות שאריות הערמונית דרך צינורית השתן אל מחוץ לגוף.  לאחר התפוררות הערמונית הוסרה למעשה החסימה של צינורית השתן, והתוצאה המתקבלת היא זרימה חזקה והתרוקנות מלאה של שלפוחית השתן.
הסיבה שניתן לאדות את המים היא העובדה כי למעלה מ 60% מגוף האדם יש מרכיב של מים וגם בבלוטת הערמונית נמצא מרכיב מים.
 
שיטת האידוי המשולבת הינה טיפול חד פעמי !
התוצאה המתקבלת בסיום התהליך זהה לתוצאת הניתוח הפתוח.

אידוי ערמונית בשיטה המשולבת למניעת דימום + מניעת ספיגת נוזלים

יתרון שיטת האידוי על פני שיטות אחרות הוא שכדורית האידוי אוטמת את כלי הדם הנמצאים בבלוטת הערמונית ובכך מונעת משני דברים לקרות:
 1. מניעת דימום במהלך הטיפול ולאחריו. מחקרים מצביעים על כך שמטופלים שעברו טיפול בערמונית מוגדלת בשיטת האידוי לא נזקקו לעירויי דם.כמו כן זמן האשפוז מתקצר ל-24 שעות בלבד.
 2. מניעת ספיגת נוזלים. בניתוחים סגורים, מוחדרים נוזלים במהלך הטיפול עצמו כדי לבצע שטיפות של חלקי הבלוטה שנכרתו. חלק מהנוזל נספג דרך כלי הדם החשופים ולכן נמנעים מלטפל בערמוניות גדולות. שיטת האידוי מונעת את ספיגת הנוזלים ובכך מאפשרת טיפול בטוח יותר ומניעת סכנה של הרעלת נוזלים (" סינדרום TUR " ) ולכן ניתן לטפל בכל גודל של ערמונית ללא סיכון.
הואיל ומכשור האידוי (TUVP) זהה למכשור הכריתה (TURP) ד"ר כץ משתמש בשילוב השיטות כדי להשיג מקסימום יעילות.
 

יתרונות השימוש בלולאה החשמלית לאחר טיפול באידוי מאפשר חיתוך רקמות במינימום דימום כי תהליך האידוי אטם את כלי הדם המצויים בערמונית. הרקמות נשלחות למעבדה לביצוע בדיקה פתולוגית.  אידוי בלבד לא מאפשר קבלת פתולוגיה הואיל והרקמה מתאדה.

יתרון נוסף, באמצעות הלולאה החשמלית ד"ר כץ מסוגל לרוקן את בלוטת הערמונית בצורה הטובה ביותר כדי למנוע גדילה מחדש של הערמונית בטווח הארוך. 

ניסיון עשיר ומיומנות גבוהה של ד"ר כץ במהלך 30 שנות טיפול במכשור אופטי, הביאו להצלחת השיטה המשולבת ביותר מ-5,000 מטופלים                  


מעקב אישי של ד"ר כץ כבר מעל 20 שנים אחרי מטופליו מוכיח שתוצאות הטיפול נשמרות לשנים רבות 
 
מטופלים מספרים
 • התגלתה פרוסטטה של 110 גרם. הענקת לי השראת ביטחון שגם במצבי ניתן לטפל.היום אני אחרי כל הסבל הנורא, קיבלתי איכות חיים. ממליץ לכל אדם לא לחשוש ולהגיע אליך לטיפול. 
 • להודות מקרב לב על הניתוח המוצלח שעברתי...על המקצועיות השירות והזמינות שאינם מובנים מאליו שקבלתי מהרגע הראשון שבו נפגשנו.
 • להודות לך מקרב לב על היחס והטיפול המסור. ועל החיים החדשים שהענקת לי בניתוח שביצעת לי, שינו את כל חיי ומצבי. ..הגעתי לאדם והרופא הנכון והמסור ביותר. 
 • לעיתים נדירות קורה שהמציאות עולה על הפרסום, והפעם זה קרה לי! ...יכולתי להיזכר בהערכה עד כמה המציאות תואמת את הכתוב !!!
 • בבית החולים נאמר לו מספר פעמים שיצטרך כל חייו להישאר עם הקטטר. היום לאחר שבועיים ששתה כדורים בהמלצתך ברוך ה' הוריד את הקטטר ועשה שתן לבד. אתה פשוט מלאך משמים