בדיקת PSA

בדיקת PSA היא בדיקת דם הבודקת אנטיגן ספציפי לפרוסטטה. רמות גבוהות של PSA בדם יכולות להוות סימן לסרטן הפרוסטטה. עם זאת, סרטן הוא רק אחת מהסיבות האפשריות ל- PSA גבוה.

שחרור כמויות קטנות של ה-PSA בדם זה מצב נורמלי לרקמת פרוסטטה. כאשר הפרוסטטה גדלה, רמות ה PSA עולות. כאשר הפרוסטטה מוסרת במלואה (כריתה רדיקאלית), רמות PSA תיפולנה קרוב לאפס.
קיימים מספר גורמים העשויים לגרום לעלייה של רמות ה-PSA:

סרטן פרוסטטה - תאי סרטן הפרוסטטה בבלוטת הפרוסטטה או בחלקים אחרים של הגוף יכולים לשחרר PSA.

הגדלה חוזרת של פרוסטטה שפירה – לאחר ניתוח להסרת הפרוסטטה, חלק מרקמת הערמונית שנשארה בגוף עשויה להמשיך לצמוח מה שמוביל לעלייה ברמות ה-PSA.

דלקת של ערמונית (פרוסטטיטיס)- זיהום או דלקת בבלוטת הערמונית. ברגע שערמונית מטופלת באנטיביוטיקה, רמות PSA יחזרו למצב נורמלי.
שפיכה - שפיכה (אורגזמה) יכולה לגרום לעלייה זמנית ברמות ה-PSA. כדי לקבל קריאה מדויקת ביותר, יש להמנע מפליטת זרע במשך מספר ימים לפני בדיקת PSA. 
אם רמות PSA גבוהות לאחר ניתוח לערמונית מוגדלת, הרופא עשוי להמליץ על גישת מעקב ולגשת שוב לבדיקת PSA לאחר חודשים או שלושה. אם הרופא שלך חושד בדלקת בערמונית, ייתכן שימליץ על אנטיביוטיקה כדי לרפא את הזיהום. במידה ובבדיקה השנייה רמות PSA עדיין גבוהות, הרופא עשוי להמליץ על בדיקות נוספות, כגון בדיקות דם אחרות, בדיקת שתן או בדיקות אולטרסאונד. אם קיים חשד לסרטן, ייתכן צורך בביצוע ביופסיה כדי לבדוק את רקמת ערמונית.
 
זקוק לייעוץ רפואי?
השאר פרטים ונחזור אליך בהקדם
טופס
   


מטופלים מספרים
seperator
Next
Prev
אני כועס על עצמי שהמתנתי ולא עשיתי את זה בהתחלה, אין מילים מספיק ואני מעודד כל אחד במצבי - לעשות את הניתוח עם דוקטור כ"ץ.
תוך פחות מ- 24 שעות הייתי בבית ואני ממליץ לכל מי שזקוק לניתוח, לבחור את הטוב ביותר וזה כאן. דוקטור שלום כץ יחד עם כל צוות רפואה אישית צוות נהדר
כמה סבלתי קרוב ל - 5 שנים עד שסוף סוף גיליתי את האדם שמחייה את הגברים בכלל והוא דוקטור כץ שלום המיוחד והמקצוען. 
לאחר ביצוע ניתוח בשיטת האידוי יש לציין שכל הנאמר ע"י דוקטור כץ לפני הניתוח בשיחה מקדימה – הינו כאין וכאפס באשר להרגשה ולאיכות החיים לאחר הניתוח.
עברתי את הניתוח בהצלחה, אני מאוד מרוצה ואמליץ לאנשים נוספים שסובלים מבעיה זו להגיע לכאן.
תודה רבה על כל הטיפול המסור.
רציתי להביע את הערכתי הרבה לצוות רפואה אישית ובמיוחד לדוקטור שלום כץ אשר ב 24 שעות שיפר ב 180 את איכות חיי בנושא הקשור לניקוז נוזלים מהגוף.
מאז שעברתי את הניתוח חיי השתנו מקצה לקצה ואני מצטער שלא עשיתי זאת קודם מפני שסבלתי במשך 10 שנים.

ד"ר שלום כץ
מומחה בכירורגיה אורולוגית


טלפון: 03-6477999

פקס: 03-6477995

כתובת: הברזל 10 בית העוגן (בניין C) קומה 6. רמת החיל, תל אביב.
כניסה לחניון מרחוב הברזל 6 יש להשתמש במעליות לבניין C.