אידוי ערמונית יתרונות

שיטת האידוי - מתאימה לכל גודל ערמונית, גם מעל 200 גרם! בשיטה המשולבת מבוצעת הסרה מקסימלית של כל בלוטת הערמונית החוסמת. ניתן להגיע עד לקליפת הערמונית ובכך למנוע את גדילתה מחדש. בנוסף, תהליך הכריתה המתבצע בסיום תהליך האידוי מאפשר הוצאת רקמות לביופסיה.

שיטת האידוי מתאימה לכל גודל ערמונית

שיטת אידוי ערמונית מבוצעת ללא חתך חיצוני פותרת את אחת הבעיות הקשות בשיטת ניתוח TURP והיא הרעלת נוזלים (TUR SYNDROM). בניתוח TURP  נדרש שימוש בחומר גליצין לביצוע שטיפות חלקי הערמונית המוסרת, בכ- 10% מהמקרים קיים חשש להרעלת נוזלים. סיכון להרעלת נוזלים קיים במצבים בהם משך הניתוח עולה על כשעה, זו הסיבה שניתוח TURP מוגבל לטיפול בערמוניות קטנות עד בינונית כך שזמן הניתוח לא יעלה על שעה. כמו כן, בניתוח TURP  קיים סיכון מוגבר לחולים הנוטלים תרופות לדילול דם . 

שיטת האידוי מבוססת על אותו מכשור אופטי של שיטת TURP רק שבקצה המכשיר קיימת כדורית אידוי במקום לולאה חשמלית (לולאת TURP). כדורית האידוי מגולגלת על גבי הבלוטה של הערמונית וגורמת לאטימה של כלי הדם המצויים בה. אטימת כלי הדם במהלך תהליך האידוי מונעת ספיגת נוזל הגליצין ובכך נמנעת הרעלת הנוזלים. הואיל ואין סכנה להרעלת נוזלים ניתן לאדות כל גודל ערמונית ללא מגבלה לזמן הניתוח. 

אטימת כלי הדם מונעת גם דימום במהלך הניתוח ולכן הצורך בעירוי דם נמוך ביותר. (שיטת אידוי בטוחה יותר לנוטלים מדללי דם). לסיכום, שיטת אידוי ערמונית נותנת מענה לשני החסרונות בשיטת TURP.

מידע לסובלים מערמונית מוגדלת
הידעת? ד"ר שלום כץ הינו חלוץ שיטת אידוי הערמונית בישראל משנת 1995! וכבר ביצע בהצלחה מעל 5,000 טיפולים

 

סרטון המדגים את יתרונות אידוי הערמונית בשיטה המשולבת עם הסבר של דר כץ

מהי שיטת האידוי המשולבת?

הסיבה שניתן לשלב בין השיטות היא כי הן מבוססות על אותו מכשור אופטי, כל ההבדל הוא ביחידת הקצה של המכשור - לולאה חשמלית/כדורית אידוי.

השיטה המשולבת מוזכרת במחקרים שבוצעו במרכזים שונים ברחבי העולם והראו כי היא מאפשרת ליהנות מיתרונות שתי השיטות ולהביא לתוצאות טובות יותר. השיטה מאפשרת לטפל בכל גודל ערמונית, אין צורך בניתוח פתוח !
במגזין (J Endourol ( 2014 Oct 29 פורסמה השוואה שנעשתה במדינת ניו יורק בנושא שימוש בניתוחי TURP  בין השנים 2000-2002 לעומת השנים 2009-2011. נמצא כי השימוש ב ניתוחי TURP ירד באופן משמעותי מ- 72.2% ל48.3% מהמקרים, לעומת עליה משמעותית מ-6.4% ל44.5% בשימוש בשיטות אידוי, לייזר וכיו"ב.

אידוי ערמונית TUVP + ניתוח TURP = שיטה משולבת

יתרונות שיטת אידוי ערמונית

 • מתאימה לכל גודל ערמונית. גם מעל 200 גר'!
 • הרדמה אזורית. ללא חתך חיצוני! וללא תפרים!
 • נמנע דימום במהלך ולאחר הטיפול. אין צורך בעירוי דם.
 • לא קיימת ספיגת נוזלים ולכן אין חשש מהרעלת נוזלים (TUR סינדרום)
 • 24 שעות - ואתה בבית! (מעל 95% מהמטופלים של דר' שלום כץ)
 • מתאימה גם למטופלים הנוטלים מדללי דם 
 • התאוששות מהירה כמעט ללא כאבים
 • חזרה מהירה לפעילות רגילה (כשבוע ימים לאחר הטיפול) 

יתרונות נוספים בשיטת אידוי ערמונית משולבת

 • הסרה מקסימלית של כל בלוטת הערמונית החוסמת. ניתן להגיע עד לקליפת הערמונית ובכך למנוע את גדילתה מחדש.
 • תהליך הכריתה המתבצע בסיום תהליך האידוי מאפשר הוצאת רקמות לפתולוגיה.

חסרונות אידוי ערמונית בלייזר ירוק

 • טכניקת לייזר ירוק לא מאפשרת שילוב של טכניקת כריתה הואיל ומדובר במכשירים אופטיים שונים.
 • לא ניתן להוציא רקמות לפתולוגיה - הואיל ומתבצע רק תהליך של אידוי, כל הרקמה מתאדה ולכן לא ניתן לשלוח רקמות לפתולוגיה.
 • לא ניתן להגיע עד לקליפה של הערמונית ולכן הסיכוי שבלוטת הערמונית תגדל מחדש גבוה יותר - בשיטת הלייזר לא ניתן להגיע עד לקליפת הערמונית כדי לא לבצע חלילה חור בקליפת הערמונית (יש לזכור כי בכל שיטות הניתוח לערמונית מוגדלת שפירה לא מסירים את הקליפה של הערמונית אלא משאירים אותה ורק מרוקנים את החלק הפנימי של הבלוטה הגורמת להפרעות במתן השתן). לפיכך משאירים חלק מהבלוטה בסיום הטיפול. החלק הבלוטי שנשאר עלול לגרום להפרעה מחודשת במתן השתן.
 • שיטת אידוי גרין לייזר חדשה "יחסית" לשיטת האידוי המשולבת ולכן חסרים מחקרים המוכיחים את יעילות השיטה לאורך שנים. חשוב לזכור כי הצלחת הניתוח נמדדת לא רק בתוצאות המיידיות לאחר הניתוח, אלא גם כי התוצאות נשמרות לשנים רבות (לפחות 10 שנים).
 
זקוק לייעוץ רפואי?
השאר פרטים ונחזור אליך בהקדם
טופס
   


מטופלים מספרים
seperator

ד"ר שלום כץ
מומחה בכירורגיה אורולוגית


טלפון: 054-4663675

פקס: 153-3-6477995

כתובתנו:
אסותא - המגדל האמבולטורי
רחוב הברזל 12, רמת החיל, תל אביב
קומה 11, קבלה 9, חדר 17