אידוי ערמונית תופעות לוואי

כל הליך כירורגי ללא קשר לסוג או משך הניתוח, עלול לגרום לתופעות לוואי. התופעות יכולות להופיע מיד לאחר הניתוח או בשלב מאוחר יותר במהלך ההחלמה. שיטת אידוי ערמונית נועדה לצמצם את התופעות. הכיצד? המשך לקרוא

שיטת האידוי מאפשרת למזער את תופעות הלוואי בניתוח ערמונית מכמה סיבות:
  • אין חשש לזיהומים באזור החתך- הואיל ושיטת אידוי הערמונית המבוצעת ללא חתך חיצוני, כדורית האידוי מוחדרת דרך פתח קיים (צינור השתן)
  • כמעט שאין דימום במהלך הניתוח ו/או לאחריו. הואיל וכדורית האידוי אוטמת את כלי הדם ומונעת דימום. הסיכוי לקבל עירוי דם במהלך הניתוח או אפסי.
  • אין חשש להרעלת נוזלים - אטימת כלי הדם המתבצעת על ידי כדורית האידוי מונעת ספיגה של נוזל הגליצין המשמש לתהליך הטיפול. לכן אין חשש לירידה ברמות הנתרן בדם. זו הסיבה שהטיפול באידוי מתאים לכל גודל ערמונית קטנות וגדולות כאחד,  אין מגבלה למשך הניתוח.
  • קטטר נדרש ל12-18 שעות בלבד לאחר הטיפול (לעומת מספר ימים בניתוחים אחרים)
  • שפיכה אחורית (אורגזמה יבשה) - תופעה שכיחה וארוכת טווח לכל סוגי ניתוח ערמונית (בין 50-75% מהמקרים). הזרע משתחרר במהלך השפיכה לתוך שלפוחית השתן (אחורה) ויוצא לאחר מכן עם מתן השתן. שפיכה אחורית אינה מזיקה. התופעה אינה משפיעה על ההנאה מקיום יחסים לא שלך ולא של בת זוגתך. תופעה זו כן משפיעה על הפוריות ולכן, גבר המעוניין להביא ילדים רצוי שיתייעץ עם הרופא לגבי פתרונות אפשריים. המערכת העצבית שאחראית על התפקוד אינה נפגעת, כי המערכת העצבית נמצאת מחוץ לקליפה של הערמונית והסרת הערמונית מתבצעת רק על החלק הפנימי ולכן אין פגיעה
  •  במקרים נדירים עלולה להיווצר היצרות בצינור השופכה או בצוואר שלפוחית השתן כתוצאה מהצטלקות אזור הניתוח. במידה ותיווצר היצרות, נדרשת פעולה הרחבה.
על מנת שהטיפול באידוי יעבור בצורה החלקה ביותר עם מינימום תופעות לוואי, אנו רואים חשיבות גדולה להתכונן לפגישה עם המנתח והמרדים. ליידע לגבי מצב רפואי עדכני ולהכין רשימת התרופות הנטלות באופן קבוע. חשוב גם לציין באם אתה נוטל תרופות לדילול דם (לפי הנחית הרופא יש צורך להפסיק אותם כשבוע ימים לפני הניתוח ) כל זאת כדי שהמנתח והמרדים יוכלו להתאים את הטיפול המתאים ביותר למצב הרפואי שלך. אנו מציעים לך גם להכין סדרת שאלות לקראת הפגישה עם המנתח ולדון עימו בתופעות העלולות להופיע בהתאם לסוג הטיפול שהינך עתיד לעבור.
 
זקוק לייעוץ רפואי?
השאר פרטים ונחזור אליך בהקדם
טופס
   


מטופלים מספרים
seperator
Next
Prev
אני כועס על עצמי שהמתנתי ולא עשיתי את זה בהתחלה, אין מילים מספיק ואני מעודד כל אחד במצבי - לעשות את הניתוח עם דוקטור כ"ץ.
תוך פחות מ- 24 שעות הייתי בבית ואני ממליץ לכל מי שזקוק לניתוח, לבחור את הטוב ביותר וזה כאן. דוקטור שלום כץ יחד עם כל צוות רפואה אישית צוות נהדר
כמה סבלתי קרוב ל - 5 שנים עד שסוף סוף גיליתי את האדם שמחייה את הגברים בכלל והוא דוקטור כץ שלום המיוחד והמקצוען. 
לאחר ביצוע ניתוח בשיטת האידוי יש לציין שכל הנאמר ע"י דוקטור כץ לפני הניתוח בשיחה מקדימה – הינו כאין וכאפס באשר להרגשה ולאיכות החיים לאחר הניתוח.
עברתי את הניתוח בהצלחה, אני מאוד מרוצה ואמליץ לאנשים נוספים שסובלים מבעיה זו להגיע לכאן.
תודה רבה על כל הטיפול המסור.
רציתי להביע את הערכתי הרבה לצוות רפואה אישית ובמיוחד לדוקטור שלום כץ אשר ב 24 שעות שיפר ב 180 את איכות חיי בנושא הקשור לניקוז נוזלים מהגוף.
מאז שעברתי את הניתוח חיי השתנו מקצה לקצה ואני מצטער שלא עשיתי זאת קודם מפני שסבלתי במשך 10 שנים.

ד"ר שלום כץ
מומחה בכירורגיה אורולוגית


טלפון: 03-6477999

פקס: 03-6477995

כתובת: הברזל 10 בית העוגן (בניין C) קומה 6. רמת החיל, תל אביב.
כניסה לחניון מרחוב הברזל 6 יש להשתמש במעליות לבניין C.