ירידה בשיעור השימוש בניתוחי TURP לעומת שיעור השימוש הגובר בניתוחי אידוי ולייזר לערמונית

ניתוחי אידוי, לייזר, קואגולציה לערמונית הפכו במרוצת השנים לפופולאריים כאלטרנטיבה לניתוח TURP הסטנדרטי. במהלך 10 השנים האחרונות כמות ניתוחי TURP ירדה באופן משמעותי מ- 72% ל- 48%. בעוד שכמות ניתוחי אידוי ערמונית ולייזר עולה מ- 6% ל- 45%.

מגמות וניצול של ניתוח ערמונית בלייזר לטיפול בערמונית מוגדלת שפירה במדינת ניו יורק (2000-2011).

 
מבוא: בשני העשורים האחרונים חל שינוי משמעותי באופן הטיפול הכירורגי בהגדלה שפירה של הערמונית. ניתוח לייזר אידוי, קואגולציה הפכו במרוצת השנים כאלטרנטיבה שכיחה לניתוח TURP הסטנדרטי.
מטרת המחקר היתה לנתח את המגמות בניתוח ערמונית מוגדלת שפירה ולהשוות את תוצאות ניתוח לייזר בערמונית, לניתוח TURP - שתי האלטרנטיבות הניתוחיות הנפוצות ביותר.

השיטה – שימוש בנתונים מתוך SPARCS  (ארגון תכנון ומחקר של מדינת ניו יורק) על מנת לזהות את החולים שעברו ניתוח ערמונית מוגדלת שפירה בין 10.2000-12.2011. הנתונים שנלקחו – גיל, ביטוח רפואי, מחלות רקע אישיות וממוצע משך אשפוז בבית חולים. שימוש במודלים סטטיסטיים שמשו לניתוח אחוז השימוש בלייזר.

תוצאות– 90,670 מטופלים עברו ניתוח ערמונית. השימוש בניתוח לייזר לערמונית עלה מ- 6.4% ל- 44.5% במהלך 10 השנים האחרונות. כמות ניתוחי TURP ירדה באופן משמעותי מ- 72.2% ל- 48.3%.

מסקנות – ניתוח TURP  עדיין נחשב ניתוח שכיח, אך שיעור השימוש בו יורד עם השנים. בניגוד לכך, השימוש בניתוחי לייזר אידוי ערמונית עולה בצורה משמעותית.
 
זקוק לייעוץ רפואי?
השאר פרטים ונחזור אליך בהקדם
   


מטופלים מספרים
seperator
Next
Prev
אני כועס על עצמי שהמתנתי ולא עשיתי את זה בהתחלה, אין מילים מספיק ואני מעודד כל אחד במצבי - לעשות את הניתוח עם דוקטור כ"ץ.
תוך פחות מ- 24 שעות הייתי בבית ואני ממליץ לכל מי שזקוק לניתוח, לבחור את הטוב ביותר וזה כאן. דוקטור שלום כץ יחד עם כל צוות רפואה אישית צוות נהדר
כמה סבלתי קרוב ל - 5 שנים עד שסוף סוף גיליתי את האדם שמחייה את הגברים בכלל והוא דוקטור כץ שלום המיוחד והמקצוען. 
לאחר ביצוע ניתוח בשיטת האידוי יש לציין שכל הנאמר ע"י דוקטור כץ לפני הניתוח בשיחה מקדימה – הינו כאין וכאפס באשר להרגשה ולאיכות החיים לאחר הניתוח.
עברתי את הניתוח בהצלחה, אני מאוד מרוצה ואמליץ לאנשים נוספים שסובלים מבעיה זו להגיע לכאן.
תודה רבה על כל הטיפול המסור.
רציתי להביע את הערכתי הרבה לצוות רפואה אישית ובמיוחד לדוקטור שלום כץ אשר ב 24 שעות שיפר ב 180 את איכות חיי בנושא הקשור לניקוז נוזלים מהגוף.
מאז שעברתי את הניתוח חיי השתנו מקצה לקצה ואני מצטער שלא עשיתי זאת קודם מפני שסבלתי במשך 10 שנים.

ד"ר שלום כץ
מומחה בכירורגיה אורולוגית


טלפון: 03-6477999

פקס: 03-6477995

כתובת: הברזל 10 בית העוגן (בניין C) קומה 6. רמת החיל, תל אביב.
כניסה לחניון מרחוב הברזל 6 יש להשתמש במעליות לבניין C.