מומחה בכירורגיה אורולוגית

ניתוח פרוסטטה תופעות לוואי

ניתוח ערמונית עלול להוביל לבעיות שפיכה, בעיות זקפה, דלקות בדרכי שתן ואובדן זמני של שליטה בשלפוחית שתן (בריחת שתן). וכמו בכל פעולה - קיים סיכון של דימום שייתכן שיצריך עירוי דם. קטטר (צנטר) נדרש בדרך כלל לכמה ימים לאחר טיפול. במהלך זמן זה, ייתכנו התכווצויות בשלפוחית שתן כואבות. במקרים נדירים, ניתוח יכול לגרום להיצרות של השופכה ואי שליטה במתן שתן באופן קבוע.
 
ב ניתוח ערמונית בשיטה פתוחה קיים סיכון מוגבר לזיהומים באזור החתך, דימום רב הדורש עירוי דם במהלך הניתוח ו/או לאחריו ופגיעה בתפקוד המיני. זמן קטטר ממושך לאחר הניתוח - בין 5-7 ימים. 
 
ב ניתוח TURP אומנם אין חשש לזיהום באזור החתך כי הניתוח הינו בשיטה סגורה (כלומר כניסה דרך פתח קיים, צינור השתן) אבל קיים חשש להרעלת נוזלים שעלולה להוביל לפגיעה באיזון המלחים בגוף. זו הסיבה שניתוח TURP מוגבל לערמונית עד גודל בינוני שזמן הניתוח לא יעלה על כשעה. זמן הקטטר הוא בין 2-3 ימים.
שיטת האידוי המשולבת המבוצעת ע"י ד"ר שלום כץ, מאפשרת להמנע מתופעות הלוואי המצויינות לעיל

יתרון שיטת האידוי על פני שיטות אחרות הוא שכדורית האידוי אוטמת את כלי הדם הנמצאים בבלוטת הערמונית ובכך מונעת משני דברים לקרות:
  • מניעת דימום במהלך הטיפול ולאחריו. מחקרים מצביעים על כך שמטופלים שעברו טיפול בערמונית מוגדלת בשיטת האידוי לא נזקקו לעירויי דם. כמו כן זמן האשפוז מתקצר ל-24 שעות בלבד.
  • מניעת ספיגת נוזלים. בניתוחים סגורים, מוחדרים נוזלים במהלך הטיפול עצמו כדי לבצע שטיפות של חלקי הבלוטה שנכרתו. חלק מהנוזל נספג דרך כלי הדם החשופים ולכן נמנעים מלטפל בערמוניות גדולות. שיטת האידוי מונעת את ספיגת הנוזלים ובכך מאפשרת טיפול בטוח יותר ומניעת סכנה של הרעלת נוזלים (" סינדרום TUR " ) ולכן ניתן לטפל בכל גודל של ערמונית ללא סיכון.

למידע מורחב אודות שיטת האידוי המשולבת לחץ כאן

השפעה נפוצה לאחר ניתוח ערמונית היא שפיכה אחורית ("אורגזמה יבשה" ) – מצב שבו הזרע נשפך אחורה לתוך שלפוחית השתן ויוצא עם מתן השתן לאחר מכן. שפיכה אחורית אינה מזיקה ובדרך כלל אינו משפיעה על התחושה של אורגזמה במהלך קיום יחסי המין. תופעה זו משפיעה על הפוריות, אבל אפילו אנשים שלא רוצים להביא ילדים לעולם בעתיד עשויים להיות מודאגים בנוגע לניתוח ערמונית מבחינת ההשפעה שיכולה להיות על חיי המין שלהם וחוששים לפתח בעיות זקפה לאחר מכן.
 
מחקרים מראים כי רק לעתים נדירות ניתוח מוביל לבעיות זקפה באופן קבוע.
 
חשוב לדעת ! כי מהירות התאוששות מניתוח תלויה במצב הבריאותי לפני הניתוח

בדיקת ערמונית מוגדלת פרוסטטה
 
מעוניין להתייעץ?
השאר פרטים ונחזור אליך בהקדם:
   

מטופלים מספרים
seperator
Next
Prev
אני כועס על עצמי שהמתנתי ולא עשיתי את זה בהתחלה, אין מילים מספיק ואני מעודד כל אחד במצבי - לעשות את הניתוח עם ד"ר כ"ץ.
תוך פחות מ- 24 שעות הייתי בבית ואני ממליץ לכל מי שזקוק לניתוח, לבחור את הטוב ביותר וזה כאן. ד"ר שלום כץ יחד עם כל צוות רפואה אישית צוות נהדר
כמה סבלתי קרוב ל - 5 שנים עד שסוף סוף גיליתי את האדם שמחייה את הגברים בכלל והוא ד"ר כץ שלום המיוחד והמקצוען. 
לאחר ביצוע ניתוח בשיטת האידוי יש לציין שכל הנאמר ע"י ד"ר כץ לפני הניתוח בשיחה מקדימה – הינו כאין וכאפס באשר להרגשה ולאיכות החיים לאחר הניתוח.
עברתי את הניתוח בהצלחה, אני מאוד מרוצה ואמליץ לאנשים נוספים שסובלים מבעיה זו להגיע לכאן.
תודה רבה על כל הטיפול המסור.
רציתי להביע את הערכתי הרבה לצוות רפואה אישית ובמיוחד לד"ר שלום כץ אשר ב 24 שעות שיפר ב 180 את איכות חיי בנושא הקשור לניקוז נוזלים מהגוף.
מאז שעברתי את הניתוח חיי השתנו מקצה לקצה ואני מצטער שלא עשיתי זאת קודם מפני שסבלתי במשך 10 שנים.

דר' שלום כץ
מומחה בכירורגיה אורולוגית

כתובת: הברזל 10 בית העוגן (בניין C) קומה 6. רמת החיל, תל אביב.
כניסה לחניון מרחוב הברזל 6 יש להשתמש במעליות לבניין C.
פקס: 03-6477995

רוצה עכשיו לדבר עם נציגה?
חייג עכשיו: 03-6477999
מענה אנושי 24 שעות ביממה