כריתת ערמונית מוגדלת

מועמדים לניתוח כריתת פרוסטטה? קראו אודות ההליך הרפואי, מטרתו, איזו שיטה מועדפת כריתה פתוחה או כריתה סגורה ? מהן תופעות הלוואי והסיכונים הכרוכים בכך והאם ניתן למזער סיכונים?

כריתת ערמונית פרוסטטה - רקע

כריתת הערמונית פרוסטטה נועדה לטפל בהפרעות במתן שתן עקב פרוסטטה מוגדלת שפירה (BPH). הגדלה שפירה של הפרוסטטה הינה תהליך טבעי המתרחש כמעט בכל הגברים לאורך זמן, כל עוד יש להם אשכים. בכ - 50% מהגברים מעל גיל 50 קיימת עדות להגדלה של בלוטת הפרוסטטה וככל שהגיל עולה גם השכיחות עולה - בגיל 80 מעל ל- 80% מהגברים קיימת פרוסטטה מוגדלת. לפחות 30% מהגברים יזדקקו לטיפול עד הגיעם לגיל 70. ההערכה היא כי בין 25-50% מהגברים הסובלים מפרוסטטה מוגדלת, יכולים לשפר את מצבם באמצעות טיפול תרופתי או ניתוח פרוסטטה.  

במצבים של גידול סרטני בפרוסטטה (סרטן בערמונית) יש צורך בכריתת פרוסטטה מלאה שם הניתוח הוא  Radical Prostatectomy - כל הפרוסטטה מוסרת כמקשה אחת - הכוללת את שלפוחית הזרע וצינור הזרע. 

מתי לשקול כריתת פרוסטטה?

 • כאשר התסמינים של פרוסטטה מוגדלת הופכים למטרד (תסמינים מתונים עד חמורים)
 • טיפול תרופתי לא עוזר במידה הרצויה או שגורם לתופעות לוואי ולכן הופסק. 
 • מצב של חסימה מוחלטת, לא ניתן לתת שתן בכלל, מצב הקרוי "אצירת שתן" או "עצירת שתן " (מצב המצריך החדרת קטטר שתן)
 • אבנים בשלפוחית השתן
 • זיהומים ודלקות שתן חוזרות ונשנות 

מהי מטרת הכריתה?

מטרת הניתוח היא הסרת רקמת הפרוסטטה החוסמת את מעבר השתן מהשלפוחית דרך צינור השופכה אל מחוץ לגוף. באופן שהפרוסטטה לא תפעיל לחץ על השופכה ועל שלפוחית השתן. כתוצאה מהפחתת הלחץ, מתאפשרת זרימה טובה יותר של מתן השתן ללא הפרעה וללא חסימה. בניתוח זה מוסר רק החלק הפנימי (הבלוטי) של הפרוסטטה ולכן נקרא " כריתת פרוסטטה חלקית ". חשוב להדגיש כי הקליפה (הקפסולה) של הפרוסטטה נשארת שלמה בכל שיטות כריתת פרוסטטה שפירה. קליפת הפרוסטטה מייצרת מעבר חדש של השתן במקום הבלוטה שנכרתה.  

סוגי כריתת פרוסטטה פתוחה וסגורה

כריתת פרוסטטה מוגדלת יכולה להתבצע באחת משתי הגישות:
 • כריתה בגישה פתוחה – כלומר על ידי חתך בדופן הבטן (SPP, RPP )
 • כריתה בגישה סגורה – דרך פתח קיים של צינורית השתן, ללא חתך חיצוני. (TURP,TUVP)
 
כאן המקום לציין כי ד"ר שלום כץ אינו מבצע כריתה פתוחה אלא רק כריתה בגישה סגורה - שיטת האידוי המשולבת. הואיל ושיטת האידוי מתאימה גם לפרוסטטה מעל 80 גרם. כמו כן, גם במידה שקיימים אבנים בשלפוחית השתן, ד"ר כץ מרסק אותם בלייזר ומאדה את הפרוסטטה באותו תהליך תחת אותה הרדמה וכל זאת ללא צורך בחתך חיצוני. 

כיצד מתבצעת כריתה פתוחה?

כריתה פתוחה מומלצת כאשר גודל הערמונית מעל 80 גרם ו/או יש קיימות פתולוגיות נוספות בשלפוחית השתן (כדוגמה אבנים בשלפוחית השתן). הניתוח מתבצע בדרך כלל בהרדמה מלאה. הרופא מבצע חתך חיצוני בדופן הבטן וכן חתך בשלפוחית השתן. דרך בסיס שלפוחית השתן הרופא מגיע לאזור הערמונית ומפריד ומקלף את החלק הבלוטי של הערמונית ומשאיר את קליפת הערמונית במקומה. חשוב לציין שהמנתח אינו רואה את אזור הניתוח אלא באמצעות מישוש מבצע את הניתוח. חשוב להדגיש שניתוח זה שונה מכריתה רדיקלית של הערמונית בה מוסרת כל הערמונית בגלל אבחון של סרטן ערמונית. בסיום הניתוח מוחדר קטטר (צנטר) למשך 3-5 ימים שבמהלכם מבוצעת שטיפה מתמדת של שלפוחית השתן.

כמה זמן נמשך הניתוח?

כשעה.

תופעות לוואי וסיכונים בכריתת פרוסטטה

 • דימום כבד- ואז קיים צורך בעירוי דם במהלך הניתוח ו/או לאחריו.
 • סיכון ניתוחי מוגבר לנוטלים תרופות לדילול דם 
 • בריחת שתן – אי שליטה במתן שתן מצב זמני ולעיתים קבוע לאחר ניתוח.
 • זיהום בחתך - כמו בכל חתך יש סיכון לזיהום. הזיהום יכול להתבטא באדמומיות, נפיחות ו/או נוזל. בדרך כלל מטופל באמצעות אנטיביוטיקה. במקרים מסוימים, יהיה צורך בחתך שטחי כדי לבצע ניקוז נאות.
 • דלקות בדרכי השתן - החשש לזיהומים בדרכי השתן גובר ככל שהזמן הנדרש לקטטר ארוך יותר.
 • בעיות זקפה – בחלק מהגברים הפגיעה היא זמנית אך יש מצבים לפגיעה קבועה. שכיחות גבוהה יותר אצל גברים מבוגרים.
 • שפיכה אחורית- בזמן אורגזמה הזרע נשפך אחורה אל תוך שלפוחית השתן ויוצא מאוחר יותר עם מתן השתן.
 • זמן קטטר ממושך כ 5-7 ימים
 • אשפוז ארוך של כ 5-7 ימים בבית חולים
 • החלמה ארוכה בבית

כיצד מתבצעת כריתה סגורה?

בעשורים האחרונים פותחו שיטות זעיר פולשניות שלא מצריכות פתיחת בטן כדי להקטין / להוציא את בלוטת הפרוסטטה החוסמת. ללא הסיכונים הכרוכים בניתוח פתוח, צמצום משך האשפוז בבית החולים וחזרה מהירה יותר לתפקוד רגיל. כריתת פרוסטטה סגורה מבוצעת על ידי החדרת מכשור אופטי דרך פתח קיים, צינורית השתן, אל בלוטת הפרוסטטה. תהליך הטיפול מלווה על ידי מצלמה המאפשרת למנתח לראות בזמן אמת את התהליך. קיימות שיטות אנרגיה שונות המשמשות לכריתה ואידוי של בלוטת הפרוסטטה. 

ניתוח TURP  נחשב הניתוח המוביל בעולם ובארץ (ולא הניתוח הפתוח כפי שרבים נוטים לחשוב). עם זאת, אחת הבעיות הקשות בשיטת ניתוח  TURP היא - הרעלת נוזלים  (TUR SYNDROM). ניתוח TURP דורש שימוש בחומר גליצין לביצוע שטיפות חלקי הפרוסטטה המוסרת, בכ- 10% מהמקרים קיים חשש להרעלת נוזלים. סיכון להרעלת נוזלים עולה במצבים בהם משך הניתוח אורך מעל שעה, זו הסיבה ששיטת ניתוח TURP מוגבלת לטיפול בפרוסטטות קטנות עד בינונית (עד כ-80 גרם). 
 
חשוב לדעת ! במקרים בהם הפרוסטטה היא מעל 80 גרם, ד"ר כץ מבצע שילוב של שיטת האידוי (TUVP) ושיטת הכריתה (TURP). שיטת האידוי המשולבת מאפשרת לטפל בכל גודל פרוסטטה ללא צורך בפתיחת בטן! אין צורך לעבור כריתת פרוסטטה פתוחה!
כריתת פרוסטטה באידוי משולב ללא חשש להרעלת נוזלים וללא מגבלה לגודל הפרוסטטה

מה הייחודיות בשיטה של ד"ר שלום כץ?

ד"ר שלום כץ, אורולוג מומחה מבצע החל משנת 1995 שילוב של שיטת אידוי הפרוסטטה לפני כל ביצוע ניתוח TURP.  שיטת האידוי מבוססת על אותו מכשור אופטי שמבוצע ניתוח TURP בהבדל אחד - במקום לולאה חשמלית שמבצעת חיתוך של הרקמה. זו הסיבה שניתן לבצע שילוב של אידוי ו TURP באותה טיפול. ד"ר כץ משתמש בכדורית מתכת המגולגלת על גבי הבלוטה ומבצעת אידוי של המים הנמצאים ברקמה. (גוף האדם מורכב מעל 60% מים, ולכן ניתן לאדות את המים ע"י הכדורית ). רקמת הפרוסטטה מתייבשת ומתפוררת וכך בעצם מתרוקנת בלוטת הפרוסטטה ונוצר מעבר רחב של השתן ללא חסימה. שיטת אידוי הפרוסטטה באה לפתור את החיסרון של שיטת ניתוח TURP – חשש להרעלת נוזלים. כדורית האידוי אוטמת את כלי הדם ובכך מונעת את ספיגת נוזל הגליצין. ולכן אין סכנה להרעלת נוזלים ואין מגבלה למשך הניתוח. זו הסיבה שניתן לטפל בכל גודל פרוסטטה בשיטת האידוי המשולבת. אין צורך בניתוח פתוח!

שיטת אידוי הפרוסטטה נפוצה במעל 40% מהמרכזים הרפואיים בארה"ב.

כריתת פרוסטטה באידוי משולב יתרונות

כדורית האידוי מונעת ספיגת נוזלים ולכן אין חשש להרעלת נוזלים (TUR סינדרום)

תהליך אידוי הפרוסטטה מתבצע באמצעות כדורית מתכת. הכדורית מגולגלת על גבי בלוטת הפרוסטטה וגורמת לאטימה של כלי הדם (קואגולציה). אטימת כלי הדם מונעת את ספיגת נוזל הגליצין במהלך הניתוח וזו הסיבה שאין חשש מהרעלה. 
שיטת האידוי (TUVP) ושיטת הכריתה (TURP) מבוססות על אותו מכשור אופטי, כל ההבדל הוא ביחידת הקצה של המכשור - לולאה חשמלית/כדורית אידוי. ולכן המעבר משיטה אחת לשניה במהלך אותו טיפול הוא אפשרי. החלפת יחידת הקצה מתבצעת דרך תעלת עבודה המוחדרת פעם אחת בתחילת הטיפול.

מתאימה לכל גודל פרוסטטה גם גדולה במיוחד ( מעל 100 גרם! )

כריתת פרוסטטה בשיטת האידוי מאפשרת לאדות את כל רקמת הפרוסטטה החוסמת את מעבר השתן ללא צורך בפתיחת דופן הבטן – גם במקרים של פרוסטטה גדולה במיוחד!
השימוש בשיטת האידוי מבטלת את הצורך בכריתה פתוחה ומאפשרת להינות מקיצור משך אשפוז (24 שעות בלבד!)  וחזרה לתפקוד מלא בתוך זמן קצר ביותר. 

אין צורך בעירוי דם

כדורית האידוי שבה משתמש ד"ר כץ במהלך הטיפול, אוטמת את כלי הדם הנמצאים בבלוטת הפרוסטטה ובכך מונעת דימום במהלך הניתוח ולאחריו. זו הסיבה שאין צורך בעירוי דם במהלך האידוי וגם לאחריו. לעומת ניתוחים אחרים שבהם קיים דימום והצורך בעירוי שכיח יותר. 
שיטה מתאימה גם למטופלים הנוטלים מדללי דם

הסרה מקסימלית של כל בלוטת הפרוסטטה החוסמת

בתום תהליך אידוי הפרוסטטה, מחליף ד"ר כץ את כדורית האידוי בלולאה החשמלית (TURP) באמצעות הלולאה ניתן להגיע עד לקליפת הפרוסטטה ולהסיר את כל החלק הבלוטי ובכך למנוע את גדילת הפרוסטטה מחדש. תהליך אידוי בלבד לא מאפשר לרוקן את כל החלק הבלוטי אלא רק להקטין את הפרוסטטה (סיכוי גבוה יותר להישנות הבעיה) ולכן ד"ר כץ מבצע שילוב של שתי השיטות כדי להגיע להסרה מקסימלית של הבלוטה. בדיוק אותה תוצאה המושגת בניתוח פתוח. מעקב רפואי לאורך יותר משני עשורים של אלפי מטופלים, מוכיח כי התוצאות המושגות בשיטת האידוי המשולבת זהות לכריתת פרוסטטה פתוחה. 

הוצאת רקמות לפתולוגיה (ביופסיה של הפרוסטטה)

שלב הכריתה (ניתוח TURP), באמצעות הלולאה החשמלית מאפשר לחתוך רקמות פרוסטטה ולשלוח אותן לבדיקה פתולוגית (ביופסיה) כדי לשלול המצאות תאים סרטניים. תהליך אידוי בלבד לא מאפשר להוציא רקמות הואיל והרקמה מתאדה.

הרדמה אזורית. ללא חתך חיצוני! וללא תפרים!

כל היתרונות שמנינו לעיל מאפשרים:
 • אשפוז קצר ביותר: 24 שעות - ואתה בבית! (פחות -5% נשארים לילה נוסף)
 • התאוששות מהירה כמעט ללא כאבים 
 • חזרה מהירה לפעילות רגילה (כשבוע ימים לאחר הטיפול) 

ניסיון עשיר ומיומנות גבוהה של ד"ר כץ במהלך 30 שנות טיפול, הביאו להצלחה השיטה המשולבת ביותר מ-5,000 מטופלים

סרטון המדגים את יתרונות אידוי הערמונית בשיטה המשולבת עם הסבר של דר כץ

האם הטיפול של ד"ר כץ מאושר ומוכר?

שיטת אידוי ערמונית TUVP, המובצעת על ידי ד"ר שלום כץ, הינה שיטה מקובלת בעולם ובישראל.  בנייר העמדה של איגוד האורולוגים הישראלי מוזכרת שיטת אידוי ערמונית בחשמל כאחת משיטות הטיפול המקובלות בהגדלה שפירה של הערמונית. כמובן לפני החלטה על סוג ניתוח יש להתייעץ עם אורולוג מנתח מומחה כדי לבדוק את מידת ההתאמה האישית של כל מטופל ומטופל. החל משנת 2017, בעקבות חוק ההסדרים, לא ניתן לקבל החזרים מהביטוחים המשלימים מכל קופות החולים. עם זאת, קיימות פוליסות ביטוח פרטיות שכן מאפשרות לבחור רופא פרטי ופוליסות אלו משתתפות בעלויות הטיפול באידוי - הן בהוצאות האשפוז והן בשכר המנתח.  

הכנות לקראת ניתוח

בדיקות מעבדה 

לפני הטיפול שמתבצע בבית חולים פרטי, יש לבצע מספר בדיקות במסגרת קופת החולים שבה הנך מבוטח:
 1. ספירת דם PT,PTT, סוכר, אוראה, אלקטרוליטים, קראטינין, שתן כללית ושתן לתרבית
 2. א.ק.ג.
 3. צילום חזה.

בדיקת מרדים

לפני מועד הניתוח יש לתאם בדיקת מרדים רצוי לתאם מועד בסמוך לקביעת מועד הניתוח גם אם הבדיקות עדיין לא מוכנות. הבדיקה נעשית ע"י מרדים מטעם בית חולים בו הנך מבצע את הטיפול. בבדיקה עצמה, המרדים יעבור על כל הבדיקות שביצעת וישוחח איתך על סוג ההרדמה שיבוצע. 
הטיפול מתבצע בהרדמה אזורית בלבד על ידי המרדים כמעט ללא כל כאב. אם תהיה מעוניין, תוכל לצפות בפעולת האידוי של הפרוסטטה דרך מסך הטלוויזיה. 

שבוע לפני הניתוח 

מי שנוטל תרופות מדללי דם, חייב להפסיק ליטול אותם בכפוף להתייעצות עם ד"ר כץ.

ערב לפני הניתוח

 • יש לבצע חוקן בערב לפני הטיפול (לא בבוקר הטיפול)
 • לאכול ארוחה קלה כגון: חביתה, סלט, גבינות.
 • צום 6 שעות לפני - כולל איסור שתית מים, סוכריה או מסטיק. 

יום הניתוח - מה צריך להביא לבית החולים?

בגדים להחלפה, לבנים, כלי רחצה, מגבת, נעלים. 

כמו כן חשוב לא לשכוח להביא - תעודת זהות + מעטפת ניתוח שקיבלת מד"ר כץ + תוצאות בדיקות המעבדה

מהלך טיפול כריתת פרוסטטה באידוי

הטיפול מתבצע בהרדמה אזורית בלבד, כך שאם תרצה תוכל לצפות בפעולת האידוי של הבלוטה דרך מסך הטלוויזיה. 
ההרדמה האזורית מתבצעת ע"י רופא מרדים כמעט ללא כל כאב.

כמה זמן נמשך הטיפול?

פעולת האידוי אורכת כשעה. בסיומה נשאר צנטר (קטטר) בשלפוחית השתן ומתבצעת שטיפה מתמדת. בתום תהליך האידוי, תועבר לחדר התאוששות שם תשהה כשעתיים עד שההרדמה תחלוף לגמרי ואז תעבור למחלקה. לאחר מספר שעות תוכל לשתות ואחר-כך גם לאכול ארוחה קלה.

יום לאחר הטיפול

האחות תוציא את הצנטר (קטטר) (פעולה לא כואבת) ותתחיל להטיל שתן באופן עצמאי. בפעמים הראשונות תחוש מעט צריבה, כאב וטפטוף, תופעות לוואי קלות שלעתים כלל לא מופיעות. גם צבע השתן אדמדם בהתחלה ואחר-כך מתבהר. לאחר מספר פעמים של מתן שתן, האחות תדווח לד"ר כץ על כמות השתן וצבעו וכמו כן על תוצאות בדיקות המעבדה. אם הכל תקין, אחרי ארוחת הצהרים תוכל להשתחרר לביתך.

חזרה לשגרה תקופת ההחלמה

 • מנוחה בבית במשך שבוע ימים
 • להימנע ממאמץ גופני במשך 4 שבועות - אין להרים משאות כבדים, להימנע משחייה, ריצה ורכיבה על אופנים.
 • כעבור שבועיים נוספים, רצוי להתחיל בפעילות גופנית בהדרגה הכוללת הליכה מהירה. 
 • יש להימנע מיחסי מין במשך 4 שבועות לאחר הטיפול. 

תהליך החלמתך לאחר הטיפול טרם הסתיים, הוא נמשך עוד כחודשיים - שלושה חודשים לאחר הטיפול. בתקופה זו, יכולות להופיע תופעות שונות. כדי להקל על התמודדותך בתופעות אלה יש לאמץ המלצות אלו:  

 • תזונה - רצוי לאכול מזון קל לעיכול, עשירה בפירות וירקות ופחות בשומנים. ניתן לשתות כמעט ללא הגבלה כ- 2-3 ליטר ביממה (במידה והשתן דמי, רצוי להגדיל את כמות השתייה)
 • פעולת מעיים (יציאות) - חשוב שהיציאות תהיינה סדירות ולא קשות, ניתן לווסת זאת בעזרת כלכלה מתאימה, אך ניתן גם בעזרת משלשלים כגון: נרות גליצרין, שמן פאראפין, תה מידרו או כל אמצעי אחר אליו הינך רגיל כמו שזיפים ומיצים. עצירות ויציאות קשות עלולות לגרום לדימום.
 • פעילות ומנוחה - מנוחה בבית במשך שבוע ימים. יש להימנע ממאמץ גופני במשך 4 שבועות - אין להרים משאות כבדים, להימנע משחייה, ריצה ורכיבה על אופנים. כעבור שבועיים נוספים, רצוי להתחיל בפעילות גופנית בהדרגה הכוללת הליכה מהירה. 
 • יחסי מין - יש להימנע מיחסי מין במשך 4 שבועות לאחר הטיפול. תופעת לוואי שכיחה לאחר ניתוח ערמונית היא "שפיכה אחורית". אצל רוב המנותחים הזרע נשפך אחורה לתוך שלפוחית השתן ויוצא עם מתן השתן. התופעה אינה משפיעה על ההנאה מקיום יחסים לא שלך ולא של בת זוגתך. אין פגיעה בתפקוד המיני. המערכת העצבית שאחראית על התפקוד אינה נפגעת (יש לציין כי המערכת העצבית נמצאת מחוץ לקליפה של הערמונית והסרת הערמונית מתבצעת רק על החלק הפנימי ולכן אין פגיעה)
 • הטלת שתן - סימני אי נוחות במתן השתן יכולים להופיע עד כ- 6 שבועות לאחר הטיפול. סימנים כגון: צריבה, דחיפות ותכיפות בהטלת השתן בשעות הלילה, איבוד שתן וחוסר שליטה חלקית, יכולים להופיע בתקופה זו. סימנים אלה נעלמים בהדרגה, באופן עצמאי, ללא צורך בכל טיפול.
 • דימום בשתן - בתקופת ההחלמה יכול להופיע דימום קל בשתן. אין דבר מעורר דאגה ואינו מצריך טיפול. במידה שהדימום מתגבר, יש להרבות בשתייה ומנוחה.אם מופיע דימום קשה יותר, מלווה קרישי דם רבים עד כדי עצירת שתן, עליך ליצור קשר ישירות עם ד"ר כץ בטלפון הנייד
 • חום - במידה וחום גופך עולה מעל 38 יש ליצור קשר ישירות עם ד"ר כץ בטלפון הנייד 

מהן תופעות הלוואי באידוי משולב?

בכל ניתוח קיימים סיכונים, אחת התופעות הלוואי השכיחות בכל ניתוח לכריתת הפרוסטטה היא "שפיכה אחורית". אצל רוב המנותחים הזרע נשפך אחורה לתוך שלפוחית השתן ויוצא עם מתן השתן. התופעה אינה משפיע על ההנאה מקיום יחסים לא שלך ולא של בת זוגתך. אין פגיעה בתפקוד המיני. המערכת העצבית שאחראית על התפקוד אינה נפגעת (יש לציין כי המערכת העצבית נמצאת מחוץ לקליפה של הערמונית והסרת הערמונית מתבצעת רק על החלק הפנימי ולכן אין פגיעה)
במקרים נדירים, עלולה להיווצר צלקת באזור צינור השתן אשר תגרום להיצרות מעבר השתן. היצרות זו תדרוש פעולת הרחבה.

עבור גברים מסויימים, כריתת פרוסטטה הוא לא פתרון אפשרי עבורם, בגלל קיומם של מחלות אחרות שלא מאפשרות טיפול בהרדמה. ואז יש לשקול פתרונות חלופיים לניתוח כדוגמת טיפול ב חימום הערמונית ללא ניתוח וללא הרדמה.

בדיקת ערמונית מוגדלת פרוסטטה
 
זקוק לייעוץ רפואי?
השאר פרטים ונחזור אליך בהקדם
טופס
   


מטופלים מספרים
seperator
Next
Prev
אני כועס על עצמי שהמתנתי ולא עשיתי את זה בהתחלה, אין מילים מספיק ואני מעודד כל אחד במצבי - לעשות את הניתוח עם דוקטור כ"ץ.
תוך פחות מ- 24 שעות הייתי בבית ואני ממליץ לכל מי שזקוק לניתוח, לבחור את הטוב ביותר וזה כאן. דוקטור שלום כץ יחד עם כל צוות רפואה אישית צוות נהדר
כמה סבלתי קרוב ל - 5 שנים עד שסוף סוף גיליתי את האדם שמחייה את הגברים בכלל והוא דוקטור כץ שלום המיוחד והמקצוען. 
לאחר ביצוע ניתוח בשיטת האידוי יש לציין שכל הנאמר ע"י דוקטור כץ לפני הניתוח בשיחה מקדימה – הינו כאין וכאפס באשר להרגשה ולאיכות החיים לאחר הניתוח.
עברתי את הניתוח בהצלחה, אני מאוד מרוצה ואמליץ לאנשים נוספים שסובלים מבעיה זו להגיע לכאן.
תודה רבה על כל הטיפול המסור.
רציתי להביע את הערכתי הרבה לצוות רפואה אישית ובמיוחד לדוקטור שלום כץ אשר ב 24 שעות שיפר ב 180 את איכות חיי בנושא הקשור לניקוז נוזלים מהגוף.
מאז שעברתי את הניתוח חיי השתנו מקצה לקצה ואני מצטער שלא עשיתי זאת קודם מפני שסבלתי במשך 10 שנים.

ד"ר שלום כץ
מומחה בכירורגיה אורולוגית


טלפון: 03-6477999

פקס: 03-6477995

כתובת: הברזל 10 בית העוגן (בניין C) קומה 6. רמת החיל, תל אביב.
כניסה לחניון מרחוב הברזל 6 יש להשתמש במעליות לבניין C.