תפקוד מיני אחרי ניתוח ערמונית

האם כל ניתוח ערמונית פוגע בתפקוד המיני? האם נפגעת הזקפה? מדוע נפגעת השפיכה? האם ההנאה נפגמת?
כל התשובות לפניך.

הגדלה שפירה של הערמונית (BPH) והפרעות בזיקפה (ED) הן שתי בעיות נפרדות. ערמונית מוגדלת הגורמת להפרעות במתן שתן היא תופעה שכיחה ומופיעה לרוב אצל גברים החל מגיל 50 ומעלה. הפרעות אלו גורמות לבעיות באגירת שתן, בעיות בהתרוקנות  ו/או לאחר סיום מתן השתן
הפרעות בזקפה (ED) היא חוסר יכולת להגיע או לשמור על זקפה, קיימים מספר גורמים לכך:

  • מחלת לב
  • טסטוסטרון נמוך
  • סוכרת
  • בעיות פסיכולוגיות
למרות מה שנאמר לעיל, קיימים טיפולים מסויימים המסייעים להפרעות במתן השתן, עקב ערמונית המוגדלת ועלולים לגרום להפרעות בתפקוד המיני. 

טיפול תרופתי והפרעות בתפקוד המיני

תרופות ממשפחת חוסמי אלפא הניטלות להקלה על מתן השתן עלולות לגרום לקשיים בשמירה על הזקפה וכן עשויים להשפיע על כמות הזרע הנפלטת. הסיבה לכך היא כי חוסמי אלפא נועדו להרפות את שרירי שלפוחית ​​השתן ואת תאי שריר של הערמונית.

תרופות ממשפחת מעכבי אלפא רדוקטאז יכולים אף לגרום להפרעה בזקפה וירידה בליבידו (חשק מיני) 
גברים הנוטלים תרופות אלו עשויים גם לחוות ספירת זרע נמוכה יותר, ירידה בהיקף הזרע ותנועת זרע נמוכה יותר. חשוב לציין, כי תופעות לוואי אלו נעלמות עם הפסקת השימוש בתרופות.
 
כמו כן, קיימות תרופות המיועדות לבעיות בתפקוד המיני ובו זמנית מקלות על תסמיני ערמונית מוגדלת.

ניתוח ערמונית והפרעות בתפקוד המיני

ניתוח ערמונית בשיטת האידוי המשולב אינו פוגע במערכת העצבית שאחראית על הזקפה. המערכת העצבית נמצאת מחוץ לקליפה של הערמונית בעוד שהטיפול באידוי מבוצע רק על החלק הפנימי של בלוטת הערמונית ולכן אין פגיעה בזקפה. 
 
תופעת לוואי שכן מופיעה לאחר טיפול באידוי וגם לאחר כל סוג של ניתוח ערמונית (סגור או פתוח) היא שפיכה אחורית (אורגזמה יבשה). הזרע נשפך אחורה לתוך שלפוחית השתן ויוצא עם מתן השתן. ההסבר לתופעה זו נובע מכך שבמצב לפני הסרת הערמונית, האונות של הערמונית נצמדות אחת לשניה בזמן השפיכה ומסייעות לזרע להשפך קדימה. (הזרע מיוצר בכיס האשכים ולא בערמונית) לאחר הסרת הערמונית, אין יותר אונות שייחסמו את הזרע להשפך קדימה ולכן בזמן שפיכה, הזרע נשפך אחורה לתוך שלפוחית (כיס) השתן ויוצא לאחר מכן עם מתן השתן. אין דרך למנוע תופעה זו אבל חשוב לדעת כי התופעה אינה פוגעת בתפקוד או בהנאה שלך ו/ או של בת הזוג. 
 
בניתוח לסרטן בערמונית שנעשה באופן שונה מניתוחים לערמונית מוגדלת שפירה, הסיכוי לפגיעה מינית הוא גבוה הואיל ויש צורך בהסרה מלאה של הערמונית - קליפת הערמונית, אונות (בלוטות) הערמונית וצינוריות הזרע. לקבלת מידע מלא בנושא יש להתייעץ עם האורולוג המטפל. 
 
זקוק לייעוץ רפואי?
השאר פרטים ונחזור אליך בהקדם
טופס
   


מטופלים מספרים
seperator
Next
Prev
אני כועס על עצמי שהמתנתי ולא עשיתי את זה בהתחלה, אין מילים מספיק ואני מעודד כל אחד במצבי - לעשות את הניתוח עם דוקטור כ"ץ.
תוך פחות מ- 24 שעות הייתי בבית ואני ממליץ לכל מי שזקוק לניתוח, לבחור את הטוב ביותר וזה כאן. דוקטור שלום כץ יחד עם כל צוות רפואה אישית צוות נהדר
כמה סבלתי קרוב ל - 5 שנים עד שסוף סוף גיליתי את האדם שמחייה את הגברים בכלל והוא דוקטור כץ שלום המיוחד והמקצוען. 
לאחר ביצוע ניתוח בשיטת האידוי יש לציין שכל הנאמר ע"י דוקטור כץ לפני הניתוח בשיחה מקדימה – הינו כאין וכאפס באשר להרגשה ולאיכות החיים לאחר הניתוח.
עברתי את הניתוח בהצלחה, אני מאוד מרוצה ואמליץ לאנשים נוספים שסובלים מבעיה זו להגיע לכאן.
תודה רבה על כל הטיפול המסור.
רציתי להביע את הערכתי הרבה לצוות רפואה אישית ובמיוחד לדוקטור שלום כץ אשר ב 24 שעות שיפר ב 180 את איכות חיי בנושא הקשור לניקוז נוזלים מהגוף.
מאז שעברתי את הניתוח חיי השתנו מקצה לקצה ואני מצטער שלא עשיתי זאת קודם מפני שסבלתי במשך 10 שנים.

ד"ר שלום כץ
מומחה בכירורגיה אורולוגית


טלפון: 03-6477999

פקס: 03-6477995

כתובת: הברזל 10 בית העוגן (בניין C) קומה 6. רמת החיל, תל אביב.
כניסה לחניון מרחוב הברזל 6 יש להשתמש במעליות לבניין C.