מומחה בכירורגיה אורולוגית

ניתוח TURP ערמונית

ניתוח TURP הינו ניתוח כריתת ערמונית סגורה כלומר אינו מצריך חתך חיצוני. ניתוח TURP נחשב הניתוח המוביל לטיפול בערמונית מוגדלת שפירה. עם זאת, אחת הבעיות הקשות בשיטת ניתוח  TURP היא - הרעלת נוזלים  (TUR SYNDROM). ניתוח  TURP  דורש שימוש בחומר גליצין לביצוע שטיפות חלקי הערמונית המוסרת, בכ- 10% מהמקרים קיים חשש להרעלת נוזלים. סיכון להרעלת נוזלים עולה במצבים בהם משך הניתוח אורך מעל שעה, זו הסיבה ששיטת TURP מוגבלת לטיפול בערמוניות קטנות עד בינונית (עד כ-75 גר'). כמו כן, בשיטת ניתוח TURP קיים סיכון מוגבר לחולים הנוטלים תרופות לדילול דם.
שילוב אידוי לפני TURP פותר חסרונות ניתוח TURP
במהלך הטיפול בערמונית ד"ר כץ מבצע בשלב ראשון אידוי - שלב זה מתאפיין באטימה של כלי הדם המצויים בבלוטת הערמונית (קואגולציה). מחקרים רפואיים מראים כי תהליך האטימה של כלי הדם בשיטת אידוי ערמונית מונעת ספיגת נוזל הגליצין במהלך הטיפול. אטימת כלי הדם מונעת את סכנת הרעלת הנוזלים שקיימת בשיטת ה TURP. זו הסיבה שניתן לטפל בכל גודל ערמונית גם בערמוניות גדולות ללא מגבלה בזמן הטיפול הנדרש.

יתרון נוסף של תהליך האידוי הוא -  אטימת כלי הדם בערמונית מונעת דימום במהלך הטיפול וגם לאחריו. זו הסיבה ששיטת האידוי בטוחה ומתאימה עבור חולים הצורכים תרופות מדללי דם.

בשלב שני של הטיפול - מתבצעת כריתה באמצעות לולאת ה TURP מיד עם סיום תהליך האידוי. תהליך זה, מאפשר לרוקן את כל החלק הבלוטי של הערמונית ובכך למנוע את גדילתה מחדש. בכך פוחתים הסיכויים בצורה שמעותית מהצורך בניתוח חוזר 

הידעת?
הסיבה שניתן לשלב אידוי וכריתה בתהליך אחד הוא ששני התהליכים מבוססים על אותו מכשור אופטי. המעבר משיטת אידוי לשיטת כריתה היא ללא קושי תוך כדי הטיפול עצמו !
שיטת האידוי המשולבת מאפשרת טיפול בכל גודל ערמונית ללא צורך בפתיחת בטן!
שיטת אידוי ערמונית TUVP, הינה שיטה מקובלת בעולם ובישראל. בנייר העמדה של איגוד האורולוגים הישראלי מוזכרת שיטת אידוי ערמונית TUVP כאחת משיטות הטיפול המקובלות בהגדלה שפירה של הערמונית.
במגזין (J Endourol ( 2014 Oct 29 פורסמה השוואה שנעשתה במדינת ניו יורק בנושא שימוש בניתוחי TURP  בין השנים 2000-2002 לעומת השנים 2009-2011. נמצא כי השימוש ב ניתוחי TURP ירד באופן משמעותי מ- 72.2% ל48.3% מהמקרים, לעומת עליה משמעותית מ-6.4% ל44.5% בשימוש בשיטות אידוי, לייזר וכיו"ב.  

יתרונות אידוי ערמונית משולבת TURP:

 • מתאימה לכל גודל ערמונית. גם מעל 200 גר'!
 • הרדמה אזורית. ללא חתך חיצוני! וללא תפרים!
 • נמנע דימום במהלך ולאחר הטיפול. אין צורך בעירוי דם.
 • לא קיימת ספיגת נוזלים ולכן אין חשש מהרעלת נוזלים (TUR סינדרום)
 • 24 שעות - ואתה בבית! (מעל 95% מהמטופלים של דר' שלום כץ)
 • מתאימה גם למטופלים הנוטלים מדללי דם
 • התאוששות מהירה כמעט ללא כאבים
 • חזרה מהירה לפעילות רגילה (כשבוע ימים לאחר הטיפול)
סרטון המדגים את יתרונות אידוי הערמונית בשיטה המשולבת עם הסבר של דר כץ

ניתוח TURP מתי נחוץ ? 

 • לגברים בעלי תסמינים מתונים עד חמורים של ערמונית מוגדלת.
 • כאשר תרופות אינן מספקות הקלה או שלא ניתן ליטול אותם מסיבות רפואיות אחרות.

כיצד מבוצע ניתוח TURP ?

הניתוח כרוך בהסרת הליבה של הערמונית באמצעות מכשיר אופטי (רזטוסקופ) המוחדר דרך צינור השופכה (צינורית השתן) בקצה המכשור קיימת לולאת חשמלית המאפשר הסרת חתיכות של רקמת הערמונית. רקמת הערמונית המוסרת משמשת לבדיקה פתולוגית (ביופסיה). בסיום התהליך המטופל נדרש להשאר עם קטטר במשך 2-3 ימים ובדרך כלל גם נשארים לאשפוז בבית החולים בימים אלו. 

ניתוח TURP ערמונית תופעות לוואי

 • צורך בקבלת עירוי דם כתוצאה מדימום רב במהלך הניתוח.
 • חוסר איזון מלחים כתוצאה מספיגת יתר של נוזלים העלולים לגרום להרעלת נוזלים. בדקה של ניתוח TURP נספגים כ- 3 מ"ל נוזל. בשעה נספגים קרוב ל-2 ליטר! ולכן, שיטת TURP  מוגבלת עד לשעת ניתוח אחת 
הרעלת נוזלים (TURP סינדרום) – תופעה המתרחשת כאשר הגוף סופג יותר מדי נוזלים המשמשים לשטיפת רקמת הערמונית המוסרת. התופעות של התסמונת כוללות – בלבול, בחילות, הקאות, לחץ דם גובה, האטות בקצב הלב, הפרעות ראייה. 
כ 10% מהגברים שעוברים תהליך של  TURP יזדקקו לניתוח חוזר בתוך 10 שנים.
 
לסיכום, למעלה מ- 20 שנות מעקב של ד"ר שלום כץ על מטופליו, מראים כי הצורך בניתוח חוזר לאחר 10 שנים הוא פחות מ -2%. שיעור זהה לצורך לאחר ניתוח פתוח!!

בדיקת ערמונית מוגדלת פרוסטטה
 
מעוניין להתייעץ?
השאר פרטים ונחזור אליך בהקדם:
   

מטופלים מספרים
seperator
Next
Prev
אני כועס על עצמי שהמתנתי ולא עשיתי את זה בהתחלה, אין מילים מספיק ואני מעודד כל אחד במצבי - לעשות את הניתוח עם ד"ר כ"ץ.
תוך פחות מ- 24 שעות הייתי בבית ואני ממליץ לכל מי שזקוק לניתוח, לבחור את הטוב ביותר וזה כאן. ד"ר שלום כץ יחד עם כל צוות רפואה אישית צוות נהדר
כמה סבלתי קרוב ל - 5 שנים עד שסוף סוף גיליתי את האדם שמחייה את הגברים בכלל והוא ד"ר כץ שלום המיוחד והמקצוען. 
לאחר ביצוע ניתוח בשיטת האידוי יש לציין שכל הנאמר ע"י ד"ר כץ לפני הניתוח בשיחה מקדימה – הינו כאין וכאפס באשר להרגשה ולאיכות החיים לאחר הניתוח.
עברתי את הניתוח בהצלחה, אני מאוד מרוצה ואמליץ לאנשים נוספים שסובלים מבעיה זו להגיע לכאן.
תודה רבה על כל הטיפול המסור.
רציתי להביע את הערכתי הרבה לצוות רפואה אישית ובמיוחד לד"ר שלום כץ אשר ב 24 שעות שיפר ב 180 את איכות חיי בנושא הקשור לניקוז נוזלים מהגוף.
מאז שעברתי את הניתוח חיי השתנו מקצה לקצה ואני מצטער שלא עשיתי זאת קודם מפני שסבלתי במשך 10 שנים.

דר' שלום כץ
מומחה בכירורגיה אורולוגית

כתובת: הברזל 10 בית העוגן (בניין C) קומה 6. רמת החיל, תל אביב.
כניסה לחניון מרחוב הברזל 6 יש להשתמש במעליות לבניין C.
פקס: 03-6477995

רוצה עכשיו לדבר עם נציגה?
חייג עכשיו: 03-6477999
מענה אנושי 24 שעות ביממה