מתי נחוץ ניתוח ערמונית?

ישנן מספר סיבות בהן ימליץ האורולוג על ניתוח ערמונית מוגדלת. לפניכם סקירה של הסיבות העיקריות וכן פתרון לאלו שאינם מתאימים לניתוח ערמונית.

מתי עלי לשקול ניתוח ערמונית? 

ניתוח ערמונית משמש פתרון מיידי לחסימה במתן השתן או להפרעות במתן השתן עקב ערמונית מוגדלת שפירה. יש לשקול ניתוח במצב שהינך מתקשה להתמודד עם התסמינים ותרופות אינן מספקות הקלה, או שלא ניתן לטיפול אותם מסיבות רפואיות. ניתן כמובן לבחור באופציה ניתוחית כקו טיפולי ראשון (ללא שימוש בתרופות), אך חשוב להתייעץ עם האורולוג לפני ההחלטה ולבחון עימו את החלופות הטיפוליות השונות, יתרונות וחסרונות של כל האפשרויות. בחירת שיטת הניתוח תלויה בניסיון ובהעדפת האורולוג המנתח, בגורמי הסיכון לניתוח ובהעדפת המטופל. 

  • עצירת שתן או " אצירת שתן " - מצב של חסימה מוחלטת שבה לא ניתן לתת שתן בכלל. במצב זה מחדירים קטטר לשלפוחית השתן. לאחר ניסיון גמילה מקטטר שנכשל בדרך כלל יומלץ ניתוח ערמונית
  • לא עוזר במידה הרצויה או גורם לתופעות לוואי ולכן הופסק
  • אי ספיקת כליות כתוצאה מערמונית מוגדלת
  • דלקות חוזרות ונשנות במתן השתן עקב ערמונית מוגדלת
  • דימומים חוזרים במתן השתן בעקבות ערמונית מוגדלת 
  • אבנים בשלפוחית השתן
  • המלצת האורולוג המטפל לעבור ניתוח ערמונית
בניגוד לסרטן הערמונית, הגדלה שפירה של הערמונית בדרך כלל אינה מהווה סיכון. ולכן ניתן לקחת את הזמן ולשקול את היתרונות של הטיפולים השונים הקיימים, תופעות הלוואי השונות וכמובן כמו בכל התערבות כירורגית יש לבחון את הרמה של המנתח והנסיון שיש לו עם הגישה אותה הוא מבצע.
 
מחקרים רפואיים מצביעים על כך שכ -70% מהמנותחים מצטערים שלא עברו את הניתוח קודם. ולכן חשוב לזכור שמטרת הניתוח היא לשפר את איכות החיים ולעיתים דחייה נוספת עלולה לגרום לנזקים בלתי הפיכים כדוגמה נזק לכליות או לשלפוחית השתן. 

היתרון בניתוח בשיטת אידוי הערמונית 

שיטת אידוי הערמונית, המבוצעת על ידי ד"ר שלום כץ, אורולוג מנתח, מתאימה לכל גבר הסובל מהפרעות במתן השתן עקב ערמונית מוגדלת שפירה. יתרון השיטה הוא שאין מגבלה לגיל המטופל ו/או לגודל הערמונית שניתן לטפל ללא פתיחת בטן. אשפוז של 24 שעות בבית חולים אסותא תל אביב. למידע מורחב אודות שיטת האידוי לחץ כאן

האם יש פתרון ללא ניתוח וללא הרדמה?

עבור גברים מסויימים, ניתוח הוא לא פתרון אפשרי עבורם, בגלל קיומן של מחלות אחרות שלא מאפשרות טיפול בהרדמה. ואז יש לשקול פתרונות חלופיים לניתוח. במקרים אלו, ד"ר כץ מבצע טיפול מחליף ניתוח לערמונית באמצעות חימום. הטיפול מבוצע במרפאה ללא הרדמה ובסיום הטיפול משתחררים הביתה ללא אשפוז.

 
זקוק לייעוץ רפואי?
השאר פרטים ונחזור אליך בהקדם
   


מטופלים מספרים
seperator
Next
Prev
אני כועס על עצמי שהמתנתי ולא עשיתי את זה בהתחלה, אין מילים מספיק ואני מעודד כל אחד במצבי - לעשות את הניתוח עם דוקטור כ"ץ.
תוך פחות מ- 24 שעות הייתי בבית ואני ממליץ לכל מי שזקוק לניתוח, לבחור את הטוב ביותר וזה כאן. דוקטור שלום כץ יחד עם כל צוות רפואה אישית צוות נהדר
כמה סבלתי קרוב ל - 5 שנים עד שסוף סוף גיליתי את האדם שמחייה את הגברים בכלל והוא דוקטור כץ שלום המיוחד והמקצוען. 
לאחר ביצוע ניתוח בשיטת האידוי יש לציין שכל הנאמר ע"י דוקטור כץ לפני הניתוח בשיחה מקדימה – הינו כאין וכאפס באשר להרגשה ולאיכות החיים לאחר הניתוח.
עברתי את הניתוח בהצלחה, אני מאוד מרוצה ואמליץ לאנשים נוספים שסובלים מבעיה זו להגיע לכאן.
תודה רבה על כל הטיפול המסור.
רציתי להביע את הערכתי הרבה לצוות רפואה אישית ובמיוחד לדוקטור שלום כץ אשר ב 24 שעות שיפר ב 180 את איכות חיי בנושא הקשור לניקוז נוזלים מהגוף.
מאז שעברתי את הניתוח חיי השתנו מקצה לקצה ואני מצטער שלא עשיתי זאת קודם מפני שסבלתי במשך 10 שנים.

ד"ר שלום כץ
מומחה בכירורגיה אורולוגית


טלפון: 03-6477999

פקס: 03-6477995

כתובת: הברזל 10 בית העוגן (בניין C) קומה 6. רמת החיל, תל אביב.
כניסה לחניון מרחוב הברזל 6 יש להשתמש במעליות לבניין C.