מתי נחוץ ניתוח ערמונית?

ישנן מספר סיבות בהן ימליץ האורולוג על ניתוח ערמונית מוגדלת. לפניכם סקירה של הסיבות העיקריות וכן פתרון לאלו שאינם מתאימים לניתוח ערמונית.

מתי עלי לשקול ניתוח ערמונית? 

ניתוח ערמונית משמש פתרון מיידי לחסימה במתן השתן או להפרעות במתן השתן עקב ערמונית מוגדלת שפירה. יש לשקול ניתוח במצב שהינך מתקשה להתמודד עם התסמינים ותרופות אינן מספקות הקלה, או שלא ניתן לטיפול אותם מסיבות רפואיות. ניתן כמובן לבחור באופציה ניתוחית כקו טיפולי ראשון (ללא שימוש בתרופות), אך חשוב להתייעץ עם האורולוג לפני ההחלטה ולבחון עימו את החלופות הטיפוליות השונות, יתרונות וחסרונות של כל האפשרויות. בחירת שיטת הניתוח תלויה בניסיון ובהעדפת האורולוג המנתח, בגורמי הסיכון לניתוח ובהעדפת המטופל. 

  • עצירת שתן או " אצירת שתן " - מצב של חסימה מוחלטת שבה לא ניתן לתת שתן בכלל. במצב זה מחדירים קטטר לשלפוחית השתן. לאחר ניסיון גמילה מקטטר שנכשל בדרך כלל יומלץ ניתוח ערמונית
  • לא עוזר במידה הרצויה או גורם לתופעות לוואי ולכן הופסק
  • אי ספיקת כליות כתוצאה מערמונית מוגדלת
  • דלקות חוזרות ונשנות במתן השתן עקב ערמונית מוגדלת
  • דימומים חוזרים במתן השתן בעקבות ערמונית מוגדלת 
  • אבנים בשלפוחית השתן
  • המלצת האורולוג המטפל לעבור ניתוח ערמונית
בניגוד לסרטן הערמונית, הגדלה שפירה של הערמונית בדרך כלל אינה מהווה סיכון. ולכן ניתן לקחת את הזמן ולשקול את היתרונות של הטיפולים השונים הקיימים, תופעות הלוואי השונות וכמובן כמו בכל התערבות כירורגית יש לבחון את הרמה של המנתח והנסיון שיש לו עם הגישה אותה הוא מבצע.
 
מחקרים רפואיים מצביעים על כך שכ -70% מהמנותחים מצטערים שלא עברו את הניתוח קודם. ולכן חשוב לזכור שמטרת הניתוח היא לשפר את איכות החיים ולעיתים דחייה נוספת עלולה לגרום לנזקים בלתי הפיכים כדוגמה נזק לכליות או לשלפוחית השתן. 

היתרון בניתוח בשיטת אידוי הערמונית 

שיטת אידוי הערמונית, המבוצעת על ידי ד"ר שלום כץ, אורולוג מנתח, מתאימה לכל גבר הסובל מהפרעות במתן השתן עקב ערמונית מוגדלת שפירה. יתרון השיטה הוא שאין מגבלה לגיל המטופל ו/או לגודל הערמונית שניתן לטפל ללא פתיחת בטן. אשפוז של 24 שעות בבית חולים אסותא תל אביב. למידע מורחב אודות שיטת האידוי לחץ כאן

ניתוח ערמונית

האם יש פתרון ללא ניתוח וללא הרדמה?

עבור גברים מסויימים, ניתוח הוא לא פתרון אפשרי עבורם, בגלל קיומן של מחלות אחרות שלא מאפשרות טיפול בהרדמה. ואז יש לשקול פתרונות חלופיים לניתוח. במקרים אלו, ד"ר כץ מבצע טיפול מחליף ניתוח לערמונית באמצעות חימום. הטיפול מבוצע במרפאה ללא הרדמה ובסיום הטיפול משתחררים הביתה ללא אשפוז.

 
זקוק לייעוץ רפואי?
השאר פרטים ונחזור אליך בהקדם
טופס
   


מטופלים מספרים
seperator

ד"ר שלום כץ
מומחה בכירורגיה אורולוגית


טלפון: 054-4663675

פקס: 153-3-6477995

כתובתנו:
אסותא - המגדל האמבולטורי
רחוב הברזל 12, רמת החיל, תל אביב
קומה 11, קבלה 9, חדר 17